Merhaba! İlan eklemek için giriş yapın veya Üye olun.

SİSMİK TS 44 ALTIN DEDEKTÖR

Alışveriş Alışveriş ilanlarına abone ol | 22 Mart 2012
  


Dedektörü Oluşturan Parçalar

Ana Gövde

Arama Bobini

Arama Çubukları (3 Parça)

Kulaklık

Taşıma Çantası

Araç şarj aparatı.

Ana gövde 3 parçadan oluşan bobin sapları ve arama bobininin montaj edilmiş hali ile yandaki görünümdedir.TS44 Dedektör Ön Panel ve Tuşların Görevleri

1 - AÇ KAPA : Cihazın açılıp kapanması bu buton sayesinde gerçekleşir.

2 - TOPRAK AYARI : Bu düğme ile topraktaki mineral ve madensel etki tamamen yok edilir.

3 - TOPRAK SEÇİMİ BUTONU: 6 kademeli toprak ayrı hafızası tuşları ile toprak yapısı ve yapılan toprak ayarı hafızaya alınır.Bu sayade daha önce gidilen arazilerde yeniden toprak ayarı yapmamıza gerek kalmaz.Direk arama için kullanılan butondur.

4 - ÇELİK MODU: Çelik yani karışım metalleri ayırabilme özelliği sayesinde bu tür bir metale rastlandığı zaman yanıltıcı sinyal vermek yerine bu led ışığı yanar. Kullanıcıyı yanıltmaz.

5 - TOPRAK SEÇİMİ : 6 kademeli toprak ayrı hafızası tuşları ile toprak yapısı ve yapılan toprak ayarı hafızaya alınır.Bu sayade daha önce gidilen arazilerde yeniden toprak ayarı yapmamıza gerek kalmaz.

6 - BOŞLUK TESPİTİ: Toprak altındaki kapalı boşlukları (mezar, oda mahsen vs.) gösterir.

7 - HAZIR LEDİ: Toprak ayarı yapıldıktan sonra bu ışık sürekli yanıp sönerek dedektörün hazır olduğunu gösterir.Kullanıcı bu lede bakarak cihazın durumunu kolayca anlayabilir.Ayrıca bu led ayrım modunda arama yapılırken kıymetsiz bir metalin üzerine geldiğinde sönerek altta bulunan metalin altın olmadığını ve kıymetsiz bir metal olduğunu gösterir.

8 - METAL IŞIKLARI : Dedektör arama için hazırlanırken üzerinde bulunduğu toprağın mineral yapısına bağlı olarak toprak ayarı yapılırken bir takım sinyaller verir. Bu sinyallerin varlığını bu ışıkların yanması ile anlarız.Bu ışıklar sönene kadar toprak ayarı bitmiş sayılmaz.Genel aramada ise bir metal bulunduğunda bu ışıklar yanar.

9 - KIYMETLİ IŞIKLARI: Üzerine gelindiğinde bu ışıkların yanması halinde ; üzerinde bulunduğumuz metalin kıymetli bir metal olduğunu bize bildiren ledlerdir.Ör.Gümüş, Alüminyum, Bakır vs.(Altın ışıkları için bkz. 5 )

10 - ALTIN IŞIKLARI : Altın ayrımı konusunda son derece iddalı bir dedektör olan TS 44 sadece altın bulduğunda bu ışıklarını yakar ve kullanıcısına farklı bir ışık ve ses tonu ile uyarıda bulunur.

11 - METAL AYARI BUTONU: Arama yapmak istediğimiz konumu belirleyen butondur.

12 - LEDLER : Bu ledler dedektörün açık olup olmadığını , akü-şarj durumunu kullanıcıya bildirir.

13 - GENEL ARAMA LEDİ: Arama işlemine bu konumda başlayabilirsiniz.Genel arama konumunda cihazınız tespit ettiği bütün metalleri ayrım yapmadan ve varsa topraktaki bütün boşlukları tespit edecektir.

14 - GÖVDE : Dedektör başlığının gövdesi.

15 - AYRIM LEDİ : Cihazımız bu konumda çalışırken kıymetsiz metalleri görmezden gelerek tespit ettiği metalleri kıymetli , çelik ve altın olarak ekranında net bir şekilde gösterecektir.Eğer kıymetsiz metal veya boşluk üzerine gelinecek olunursa dedektör bu kez hazır ışığını söndürerek üzerinde bulunduğunuz yerde bir değersiz metal olduğunu gösterecektir.

16 - PİL TESTİ BUTONU : Bu buton sayesinde dedektör pilinin şarj durumunu görebiliriz.

17 - METAL (+) BUTONU : Bu buton toprak ayarı yapılırken toprakta bulunan metal minerallerini yok etmek için kullanılır.

18 - HAFIZA BUTONU : Bu buton dedektörün toprak hafızası yapmasında bize yardımcı olur.

19 - BOŞLUK (-) BUTONU : Bu buton toprak ayarı yapılırken toprakta bulunan küçük hava boşluklarını yok etmek için kullanılır.

20- TOPRAK SEÇİM LEDLERİ :Daha önce gittiğimiz arazilerde kaydettiğimiz toprak türlerinin gösterildiği ışıklar.TS44 Dedektörün Derinlik Tespiti

TS44 Dedektör ile toprak altında olan metalin büyüklüğünü ve metalin ne kadar derinde olduğunu en iyi şekilde tespit edilir.


Fiyat : 2000 TL
Başlık : SİSMİK TS 44 ALTIN DEDEKTÖR
Tarih : 22 Mart 2012
Şehir, İlçe, Mahalle : İstanbul Kartal
Kategori : Alışveriş

'SİSMİK TS 44 ALTIN DEDEKTÖR' isimli ilanı duyurun;
Facebook'ta Paylaş Tweet et! Stumbleupon this post Delicious!

İlan Adresi:
http://www.ilan-724.com/ilan/sismik-ts-44-altin-dedektor-48462.html

Etiketler:

Send Article Arkadaşına Gönder  İlan Sahibine Mesaj Gönder İlan Sahibine Yaz  Şikayet Et Şikayet Et | Bookmark and Share

Benzer İlanlar Alışveriş İlanlarına Abone Ol